ZLINE Autograph 24" Touchstone Dual Zone 44 Bottle Wine Cooler with Black Stainless Steel Glass Door and Champagne Bronze Handle, RWDOZ-BS-24-CB
Brand: ZLINE
Model: RWDOZ-BS-24-CB
Skip to product information
Memorial Day Sale 🇺🇸
Shipping calculated at checkout.
Payment Plans Available
Color: Black
Accent: Bronze
In stock - Ready to Ship
Free Curbside Delivery
Estimated Arrival: May 28 to Jun 04
Ask about this product Get an answer now with AI
Collapsible content
BETTER TOGETHER
DESCRIPTION
The ZLINE 24" Touchstone Dual Zone 44 Bottle Wine Cooler boasts an outdoor-compatible cooling system and an integrated stainless steel glass door, offering you the perfect solution for hosting gatherings of all sizes. With a superior level of sophistication, ZLINE Touchstone Wine Coolers are expertly designed to elevate your entertainment experience at home—both indoors and outdoors!
SPECIFICATIONS & DIMENSIONS
  • Dimensions: 23.88" W x 23.25" D x 34" H
  • Cutout Dimensions: 24" W x 24" D x 34.13" H
  • Total Capacity: 4.8 cu.ft.
  • Bottle Storage: 44 Bordeaux-style (750 mL) wine bottles
  • Number of Doors: 1
  • Number of Zones: 2
  • Door Material: Triple Pane Glass
  • Number of Racks/Shelves: 5 x Stainless Steel Rack
  • Temperature Range: 40 °F to 65 °F
  • Cooling System: Fan-Assisted Sealed Cooling System
  • Hinge Side: Right or Left (Reversible)
  • Electrical Requirements: 120 V
  • Amps: 15 A
  • Weight: 169 lbs
  • Warranty: 2-Year Parts and Labor Warranty // 5-Year Parts-Only for Sealed System
INSTALLATION & GUIDES
SHIPPING POLICY
Free Curbside Delivery
Tracking & Delivery Scheduling
See our full Shipping Policy here.
RETURN POLICY
Restocking Fee
Please note, a 15% restocking fee will be applied to all approved returns.