ZLINE Autograph 24" Monument 154 Can Beverage Fridge in Stainless Steel with Black Accents, RBVZ-US-24-MB
Brand: ZLINE
Model: RBVZ-US-24-MB
Skip to product information
Memorial Day Sale 🇺🇸
Shipping calculated at checkout.
Payment Plans Available
Accent: Black Matte
In stock - Ready to Ship
Free Curbside Delivery
Estimated Arrival: May 28 to Jun 04
Ask about this product Get an answer now with AI
Collapsible content
BETTER TOGETHER
DESCRIPTION
The ZLINE 24" 154 Can Beverage Fridge in Stainless Steel with Matte Black Accents provides a premium entertainment experience by pairing unmatched cooling technology with luxurious style. Achieve ZLINE Attainable Luxury® excellence with innovative technology designed to enhance your kitchens capability.
This fridge includes many unique features such as:
Reversible Door - Provides additional installation flexibility with an easily reversible door hinge
LED Lighting - Illuminate the interior of the beverage cooler with bright built-in LED lights
For California residents, please see Prop 65 Warning
SPECIFICATIONS & DIMENSIONS
  • Dimensions: 23.44"W x 22.5"D x 34.13"H
  • Cut-Out Dimensions: 24"W x 24"D x 34 1/4"H
  • Depth incl. handles: 24.06"
  • Depth without panel: 20.63"
  • Weight: 98 lbs
  • Capacity: 4.5 cu. ft. // 154 Cans
  • Temperature: Higher zone of 39°F-50°F and lower zone of 50°F-68°F
  • Decibels: 39 dBA
  • Electrical requirements: 115V/60Hz/1.2A
  • Depth: Counter-Depth
  • Door Style: Single Door (Reversible Hinge)
  • Number of Shelves: 3
  • Warranty: 2-year parts and labor warranty, 5 years sealed system parts and labor
  • Certifications: ETL Listed, DOE certified
INSTALLATION & GUIDES
SHIPPING POLICY
Free Curbside Delivery
Tracking & Delivery Scheduling
See our full Shipping Policy here.
RETURN POLICY
Restocking Fee
Please note, a 15% restocking fee will be applied to all approved returns.